Robert Ndrenika feston 70-vjetorin

Robert Ndrenika feston 70-vjetorin
Robert Ndrenika , aktori i qindra rolave në kinema dhe në teatrin shqiptar feston sot 70 vjetorin e lindjes . Prej rreth 4 vitesh ai i mungon skenës shqiptare pasi ka vendosur të jetë më pranë bashkëshortes së tij Polikseni duke u kujdesur për të. Ai mbahet mend për shumë role sidomois në filmat shqiptarë si: “Prefekti” ku ai kishte rolin e Qazim Mulletit, “Përrallë nga e kaluara”, “Kapedani” , “Në shtëpinë tonë” etj. Po kështu role të shumta dhe të paharrushme ka zhvilluar edhe në teatër në veprat si: “Shumë zhurmë për asgjë” , “I sëmuri për mend” si dhe debutimi i tij i fundit në teatrin e Metropolit me shfaqen “Harvey” nën regjinë e Hervin Çulit. Gjithashtu Ndrenikës i janë akorduar titulli “Artist i Merituar” në vitin 1979 si dhe “Artist i Popullit” në vitin 1988.

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

12 hetues të BKH përgjuan natë e ditë 2177 telefona gjatë 2022, zero dekonspirim! ‘Ranë në rrjetë’ 160 persona të krimit dhe korrupsionit, zbërthen 313 celularë 

12 hetues të BKH përgjuan natë e ditë 2177 telefona gjatë 2022, zero dekonspirim! ‘Ranë në rrjetë’ 160 persona të krimit dhe korrupsionit, zbërthen 313 celularë