POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Roberto Mancini: Sistemi nuk është më i rëndësishëm se përkushtimi

Roberto Mancini

Roberto Mancini ka qenë plot entuziazëm për paraqitjen e Italisë në Ligën e Kombeve për ndeshjen kundër Polonisë.

 Sistemi nuk është më i rëndësishëm se përkushtimi. 

           Roberto Mancini

Bëhet e ditur se trajneri e fillon garën e tij zyrtare me Azzurri në debutimin e tyre në Ligën e Kampionëve kundër Polonisë.

Ndeshja midis dy skuadrave do të zhvillohet në stadiumin Dell’Ara në Bologna, ku Mancini kishte bërë edhe debutimin e tij në Serie A.

Natyrisht, ka një lidhje të fortë emocionale kur do ta bëj debutimin tim nesër dhe është ndeshja e parë e imja zyrtare në një garë me Kombëtare, kështu që është e qartë që ka ndjenja për këtë gjë.   

Tashmë kam vendosur si 11’ën startues dhe 23 lojtarët, por para se të ju tregoi juve, duhet të bisedoj me lojtarët së pari. Pasi ju tregoj atyre, formacionin e shpalos nesër. 

                           Roberto Mancini

a.de.
Komento