Roma rinovon marrëveshjen me trajnerin Daniele De Rossi

Roma rinovon marrëveshjen me trajnerin Daniele De Rossi

Daniele de Rossi

Roma zyrtarizon se rinovon marrëveshjen me trajnerin Daniele De Rossi që kishte kontratë deri në fund të sezonit.

Rezultatët kanë bindur drejtuesin që De Rossi të qëndrojë edhe sezonin e ardhshëm.

Rinovimi vjen në të njëjtën ditë kur Roma pret Milanin për ndeshjet e kthimit çerekfinale te Europa League.

De Rossi mori vendin e Mourinhos, pasi klubi u detyrua të shkarkonte portugezin për rezultate të dobëta. Roma ndodhet në vendin e pestë në kampionat dhe është një hap pranë gjysmëfinales në Europa League.

Xh.K/G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Aksident në Elbasan, dy të plagosur

Aksident në Elbasan, dy të plagosur