Romë/ Shkatërronin makinat e vjedhura e më pas pjesët i shisnin, në pranga një shqiptar dhe një italian

Makinat e shkatërruara

ROMË - Një 39-vjeçar shqiptar dhe një 58-vjeçar italian janë arrestuar nga policia pasi shkatërronin makina të vjedhura dhe më pas pjesët shisnin.

Policia ushtroi kontrolle në servisin e 58-vjeçarit italian me iniciale G.P., dhe 39-vjeçarit shqiptar me iniciale D.R. në Romë ku gjetën disa makina që ishin raportuar të vjedhura. Ato ishin totalisht të dëmtuara dhe ishin ndarë pjesë-pjesë.

Në momentin e arrestimit, ata ishin duke punuar, duart i kishin me graso dhe ishin të veshur me rroba pune.

Mediat italiane bëjnë me dije se servisi i tyre ishte i ndarë në dy pjesë, ajo që u prezantohej klientëve si dhe pjesa ku bëhej demontimi dhe prerja e automjeteve të vjedhura.

Njëra nga makinat e gjetura kishte pjesën e përparme, rrotat dhe sediljet e hequra, ndërsa dy makinat e tjera ishin larguar që aty.

Menjëherë policia sekuestroi kaçavida, pajise që përdoreshin për prerjen e makinave si dhe arrestoi dy personat në vendngjarje.

Ata akuzohen për “pastrim parash”, si dhe “çmontim automjetesh të vjedhura”.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Videolajm/ Në prag të pavarësisë, të rinjtë e FRESSh vendosin 700 flamuj kombëtar në qendër të Sarandës në kujtim të viktimave COVID