Rostov, robërit e ISIS-it u vranë dhe pengjet u liruan

Rostov, robërit e ISIS-it u vranë dhe pengjet u liruan

Foto: Oficerët që u morën peng nga ISIS,16 qershor 2024

Të paktën dy nga gjashtë të burgosurit e ISIS që morën peng dy roje burgu rusë në një qendër paraburgimi në rajonin jugor të Rostovit janë vrarë nga forcat speciale ruse. Lajmin e bën të ditur agjencia e lajmeve ruse Interfax.

Ndërsa dy oficerët e burgut u liruan dhe nuk u lënduan.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Konferenca e Paqes në Zvicër, deklarata përfundimtare: Respektoni integritetin e Ukrainës


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë