Rregjistrohen 76 qytetarë të infektuar me COVID në vend, asnjë humbje jete në 24 orë

Rregjistrohen 76 qytetarë të infektuar me COVID në vend, asnjë humbje jete në 24 orë

Tiranë-Si rezultat i 1,866 testimeve gjatë 24 orëve të fundit në vend, janë rregjistruar 76 qytetarë të infektuar me COVID-19, si dhe nuk është rregjistruar asnjë humbje jete. 

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se të infektuarit janë identifikuar në këto Bashki:

36 në Tiranë, 6 në Lushnje, 5 Himarë, Sarandë, 4 në Durrës, 3 në Fier,  Dropull, 2 në Kavajë, Skapar, 1 në Shkodër, Kukës, Tropojë, Lezhë, Divjakë, Delvinë, Gjirokastër, Kuçovë, Elbasan, Prrenjas.

Aktualisht në të gjithë vendin janë 639 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

E ndërsa në spitalet COVID po marrin trajtim 29 pacientë, nga të cilët 5 janë në gjendje më të rënduar. Lajm i mirë është se në 24 orët e fundit  nuk ka asnjë humbje jete me SARS-COV2.
71 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar nga Covid-19, duke e çuar kështu numrin e të shëruarve në 268,835 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Mars 2022) 

Raste të reja ditore           76

Të shëruar në 24 orë        71

Të shtruar në spitale         29

Humbje jete në 24 orë       0

Testime ditore                   1,866 

Testime totale               1,765,898

Raste pozitive                   272,961

Raste të shëruara             268,835

Raste Aktive                        639

Humbje jete                        3,487 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: 

Tiranë              269

Fier                  100

Vlorë                64

Shkodër          56

Kukës              42

Gjirokastër      33

Elbasan           27

Korçë               14

Lezhë              13

Durrës               9

Berat                 7

Dibër                 5

G.B./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Berisha lë selinë e PD-së dhe niset në këmbë drejt Kryeministrisë

Berisha lë selinë e PD-së dhe niset në këmbë drejt Kryeministrisë