Rrezikuan mbytjen, shpëtohen dy të rinj në Himarë, po lundronin me gomonen e tyre (VIDEO)

VLORË- Dy të rinj janë nxjerr nga deti nga shërbimet e Stacionit të policisë kufitare, pasi rrezikonin të mbyteshin së bashku me mjetin e tyre lundrues.

S.B 28 vjeç dhe V.A 25 vjeç, banues në Tiranë ishin duke lundruar në det me një gomone me lopata, por po rrezikonin mbytjen dhe e kishin të pamundur të ktheheshin në breg për shkak të rrymave të forta detare.

Menjëherë u lajmëruar forcat detare, ku pas një kërkimi arritën t’i konstatonin 2 milje përballe bregut. Fatmirësisht dy të rinjtë janë në gjendje të mirë shëndetësore. 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Akuzat për përdhunim, arrestohen dy lojtarët e klubit të Premier League në Angli

Akuzat për përdhunim, arrestohen dy lojtarët e klubit të Premier League në Angli