Rrezikuan të mbyteshin në Egje! Anija ‘Butrinti’ së bashku me anijet greke dhe turke shpëtojnë gomonen me 55 emigrantë (Fotot)

Rrezikuan të mbyteshin në Egje! Anija ‘Butrinti’ së bashku me anijet greke dhe turke shpëtojnë gomonen me 55 emigrantë (Fotot)

Anija ‘Butrinti’

Anija shqiptare 'Butrint' së bashku me anije greke dhe turke kanë ndërhyrë për të shpëtuar jetët e 55 emigrantëve të cilët rrezikonin të mbyteshin në Egje.

 Këtë e ka bërë të ditur Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi përmes një postimi në Facebok, ku ka ndarë disa foto nga anija ‘Butrinti’.

“Anija 'Butrint' tregoi edhe një herë profesionalizëm të lartë në misionin e saj në ujërat e detit Egje. Së bashku me një anije greke dhe turke, ekuipazhi i anijes 'Butrinti' shpëtuan 55 emigrantë nga një karrocë në vështirësi.Në këtë operacion shpëtimi, personeli i FA tregoi përkushtim të palëkundur për të parandaluar humbjen e jetëve njerëzore dhe gatishmëri për të ndihmuar në situata të tilla emergjente”, ka shkruar Peleshi.

M.T/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Media franceze EnVols: Zbuloni Ksamilin, plazhi më i bukur në Shqipëri

Media franceze EnVols: Zbuloni Ksamilin, plazhi më i bukur në Shqipëri