Rrëzimi nga Superliga, 'eksod' te Erzeni

Rrëzimi nga Superliga, 'eksod' te Erzeni

Lojtarët e Erzenit

Erzeni në sezonin e ri do luajë në Kategorinë e Parë, kjo pas dy vitesh në elitën e futbollit shqiptar. Në Shijak pritet një "eksod" futbollistësh, me shumicën e titullarëve dhe emrave më të rëndësishëm që kishin kontratë vetëm për një sezon dhe fundi i majit i nxjerr të lirë.

Mbrojtësi Nehar Sadiki konfirmoi se është largimi i parë, teksa pas tij do vijnë edhe Amir Kahrimanovic, Florjan Kadriu, Agim Zeka, Ardit Peposhi, Sodiq Atanda, Bekim Maliqi etj.

Duket se njëjtë si një sezon më parë, edhe pse në Superligë, te Erzeni do nisin nga e para për ndërtimin e një ekipi që do garojë dhe do ringjitet në elitë me shpresën se gjatë kësaj kohe do ketë edhe një stadium në Shijak, për mos "shtegtuar" më në ndeshjet si vendas.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Shkak bëhet Lionel Messi, presidenti i Argjentinës shkarkon zv.ministrin e Sportit

Shkak bëhet Lionel Messi, presidenti i Argjentinës shkarkon zv.ministrin e Sportit