Rruga Vlorë-Selenicë plotësisht e amortizuar, banorët: Jemi të harruar prej 20 vitesh

Bitumi i Selenicës ka shtruar rrugët e Evropës por jo rrugën që të çon drejt kësaj qyteze. Kështu janë shprehur banorët e saj që sipas tyre  prej 20 vitesh kjo rrugë nuk ka njohur asnjë investim. Të lënë në harresë nga çdo pushtet vendor apo qendror banorët bëjnë thirrje që të kthehet vëmendja nga Selenica, pasi vendi i tyre nuk ka njohur asnjë investim.

Sipas n/ kyetarit te Bashkisë Selenicë, Neim Veshaj, aksi që lidh Vlorën me Selenicën është në gjendje të mjerueshme. Sipas tij firma që merret me mirëmbajtjen e rrugës ka më shumë se 1 vit që nuk ka bërë asnjë investim në këtë aks.

Edhe pse eshte vetëm 30 km larg Vlorës, për të shkuar në Selenicë duhen më shumë se 90 minuta kjo për shkak të rrugës së lënë në harresë.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)