‘Rrugët e Shkodrës n’Karnaval’, kryeqendra e veriut përgatitet për magjinë e traditës shumëvjeçare

Shkodra po përgatitet për traditën shumëvjeçare të Karnavaleve që sjellin gëzim dhe hare në kryeqendrën e veriut. Në të gjitha rrugët kryesore të qytetit, po bëhen zbukurime kushtuar Karnavaleve që do të mbahen nga 23 deri në 25 shkurt të cilat njihen për recitimin e vargjeve tradicionale, bejtet dhe ngjyrat e humorit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin e tij social ‘facebook’ pamje nga përgatitjet që po bëhen për këtë traditë shumëvjeçare të shkodranëve.  

“MIRËMËNGJES dhe me "Rrugët e Shkodrës n’Karnaval", të cilat po përgatiten për magjinë e traditës shumëvjeçare të shkodranëve dhe si ftesë për të mos u humbur në përjetimin e 3 ditëve të gëzueshme mes ngjyrave dhe humorit në datat 23-25 Shkurt, ju uroj një të diel të paqtë”- shkruan Rama.

B.V/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • PATRULLA FALLSO: 18/02/2024 12:09

  HAHAHA kryeqendra e veriut me qensusin e fundit me 59 mij banor te regjistruar qe banojn ska ngel me shkodran ne shkoder harojeni thjesht i ben per pensionista keto gjera

  Përgjigju
 • Besi: 18/02/2024 08:27

  si karnavale i paskan veshur edhe rruget sot ne shkoder por me mire po presim bollokumet e dites se veres me 14 mars qe jane kthyer ne feste kombetare dhe ku Tirana vishet si lule

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?



×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin