Pse ka dështuar arrestimi i Laert Haxhiut? Rrumbullaku mohon se operacionet janë dekonspiruar

 

Sipas hetimeve Laert Haxhiu rezulton të jetë organizatori dhe porositësi i dy vrasjeve të ndodhura në Greqi. Bëhet fjalë për ekzekutimin e Lulzim Qorrit dhe Dikens Halilit.

I shpallur në kërkim prej vitesh pyetja që lind është pse ka dështuar prej shumë vitesh arrestimi i Laert Haxhiut, a ka pasur dekonspirime të operacioneve për arrestimin e tij?

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Muhamet Rrumbullaku e mohon.

“Operacionet për arrestimin e Laert Haxhisë, në asnjë rast, për kohën që drejtoja policinë e shtetit apo dhe AMP-së nuk kemi pasur dekonspirime apo lidhje që të akuzojmë ndonjë strukturë policie. Porositës dhe organizator. Fshihej, policia ka analizuar një sërë informacionesh, në kuadër të shkëmbimit të informacionit me policisë greke është bërë i mundur arrestimi i tij në Greqi. Kemi të bëjmë me organizator dhe porositës, i ka bërë për qëllime përfitimi. Jemi në komunikime të vazhdueshme me zyrën homologe të Interpolit, Kemi besime se do të arrijmë, pavarësisht problematikave ligjore që kemi mes dy vendeve”, tha ai.


Lajmi kryesor:

‘Kurrë mos harro’, zbërthehet Artan Tafani, goditet banda e Laert Haxhisë! Zbardhen 6 vrasje, arrestohen 12 persona, 4 tjerë në kërkim


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Izrael, kabineti i luftës: diskutohet një përgjigje e dhimbshme ndaj Iranit , por që nuk shkakton një luftë rajonale.

Izrael, kabineti i luftës: diskutohet një përgjigje e dhimbshme ndaj Iranit , por që nuk shkakton një luftë rajonale.