Rusët sulmojnë sërish në Kherson, 4 persona humbin jetën, 6 të plagosur

Rusët sulmojnë sërish në Kherson, 4 persona humbin jetën, 6 të plagosur

Forcat ruse bombarduan përsëri Kherson në mbrëmje, duke vrarë katër persona dhe duke plagosur gjashtë të tjerë. Lajmi u bë i ditur nga kreu i administratës ushtarake të rajonit Kherson, Yaroslav Yanushevych, raporton Ukrinform. 

Ai tha se për pasojë, një ndërtesë banimi shumëkatëshe mori flakë duke shtuar se një shesh lojrash u godit gjithashtu. Më parë, kreu i administratës ushtarake të qytetit, Halyna Luhova, kishte raportuar gjithsej 17 sulme gjatë ditës, me një të vdekur dhe një të plagosur.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Bombardime në Kherson, ushtria ruse sulmon dhe një park lojërash! Kiev, 70% e shtëpive pa energji elektrike dhe pa ngrohje


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto