Rusia ndalon Biden, Blinken, shefin e CIA-s dhe 960 amerikanë të tjerë të hynë në territorin rus

 Rusia ndalon Biden, Blinken, shefin e CIA-s dhe 960 amerikanë të tjerë të hynë në territorin rus

Rusia ka ndaluar hyrjen e presidentit të SHBA Joe Biden, Sekretarit të Shtetit Antony Blinken, shefit të CIA-s, William Burns dhe 960 amerikanëve të tjerë hyrjen në territorin rus.

Ndikimi është kryesisht simbolik, por ndalimet janë gjithashtu një shenjë tjetër e përkeqësimit të marrëdhënieve të Rusisë me SHBA-në që nga pushtimi i Ukrainës i 24 shkurtit.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Mund të ketë shkëmbim mes ushtarëve të Azov me oligarkun pro-rus Medvedchuk! U ndalon hyrjen e mbi 900 amerikanëve në Rusi, mes tyre Biden dhe Blinken


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)