S’do ta besoni: Një ‘specialist’
i mrekullueshëm me katër këmbë

S’do ta besoni: Një ‘specialist’<br />i mrekullueshëm me katër këmbë
Një kompani ajrore ka gjetur një zgjidhje të mrekullueshme për të shpërndarë të gjithë objektet ‘e humbura & të gjetura’ gjatë udhëtimeve me avion.

Ata kanë stërvitur një qenush të cilin e konsiderojnë si forca speciale e aksionit të tyre në zbulimin e të gjithë objekteve të humbura dhe dorëzimin e tyre sërisht tek të zotët.

Qëllimi i tyre është dorëzimi i objekteve sa më parë tek të zotët, nga një tyeloefon, një batanije fëmijësh, një laptop apo lodra e pellushë.

Pasi punonjësit bëjnë kontrollin në avion për të kërkuar objekte të humbura, qenushi i nuhat ato dhe nëpërmjet aromës shkon në kërkim të pronarëve të objekteve të humbura.

Punonjësit që bashkëpunojnë me qenushin si me një koleg shprehen se ndihen të mrekulluar nga pamja që kanë udhëtarët në fytyra në momentin kur ai shkon dhe ju dorëzon objektet e tyre të çmuara, duke krijuar një atmosferë tepër të ndjeshme, që përfundon shpesh në puthje, përqafime por dhe selfie.

Redaksia Online
(Suada B. / Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas