Sakrifica e mjekëve ndaj Covid-19, Infermierja e rraskapitur fle mbi timonin e ambulancës

Aurora Tocco

Prej muajsh mjekët, infermierët dhe punonjës të personelit mjekësor çdo ditë janë duke u përballur me luftën kundër COVID-19 në mbarë botën, në përpjekje për të shpëtuar të tjerët ata jo rrallëherë kanë sakrifikuar shëndetin e vet.

Që nga fillimi i pandemisë hera-herës kemi parë fotografi të publikuara në rrjete sociale që tregojnë sa humanitetin aq edhe lodhjen e mjekëve.

Në foton e mësipërme paraqitet, Aurora Tocco 22 vjeçarja e rraskapitur, është fotografuar në timonin e ambulancës, pas tetë orësh pritje për të hyrë në dhomën e urgjencës së spitalit Villa Sofia në Palermo, me një nga pacientët e infektuar me Covid-19.

Fotoja u publikua nga një koleg i saj, ndërsa citohet të ketë thënë: Tetë orë dhe nuk ka mbaruar akoma”.

Infermierja 22-vjecare punon në spitalin e fëmijëve dhe pasi mbaron turnin atje punon si vullnetare në ambulancat që transportojnë pacientë të infektuar me COVID-19.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Konventa e 5 dhjetorit do zgjedhë drejtuesit e partisë', Kryemadhi për koalicionet: Fronti opozitar është i bashkuar në qëndrime politike