Sakrificat për të ndjekur kombëtaren, 36 orë rrugë me makinë deri në Dortmund

Me plis e flamurin kuqezi, tifozët shqiptarë kanë ‘pushtuar’ Dortumundin për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri. Rreth 50 mijë shqiptarë ishin në stadiumin e Dortmundit, ndërsa të gjithë mund t’i gjeje lehtësisht nëpër rrugët e qytetit Gjerman.

Gazetari i Report Tv, Ernest Koçi sjell atmosferën nga Dortmundi, ndërsa tifozët për Report Tv bënë edhe parashikimet për rezultatin e ndeshjes Itali-Shqipëri. 

Një prej tifozëve ka udhëtuar nga Berati për 36 orë. Krah tij është dhe një tifoz që tregon se e ka ndjekur kombëtaren në çdo ndeshje që në 1984.

“Nga Berati, kemi 36 orë që udhëtojmë me makinë. Shumë shqiptarë. Fitojmë ne, Asani një gol. 1 me 0, fitojmë ne.

2 me 1 ka mbaruar për ne shoku. Broja, Asani gol, hajde gëzuar. Nga Lushnja, ja ku e kemi flamurin.

2 me 1. Sa kemi ardhur, kemi nja një orë.

2 me 1 për Shqipërinë. Kam ardhur nga Parma në Itali, jam gjak shqiptari”, thonë tifozët për Report Tv.


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ Goli dhe rekordi i Bajramit s'mjaftojnë, Italia përmbys 2-1 Shqipërinë! Dortmundi vishet kuqezi


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Maliq, fermerët në protestë për prodhimet e pashitura, bllokojnë rrugën me zetora! Policia i gjobit me 1 milionë lekë të vjetra

Maliq, fermerët në protestë për prodhimet e pashitura, bllokojnë rrugën me zetora! Policia i gjobit me 1 milionë lekë të vjetra