Samiti në Madrid, Meta përgëzon NATO-n: Vendimet historike e bën aleancën më të bashkuar! Suedia e Finlanda vende mike

Samiti në Madrid, Meta përgëzon NATO-n: Vendimet historike e bën aleancën më të bashkuar! Suedia e Finlanda vende mike

Presidenti Meta ka përgëzuar Aleancën e Atlantikut të Veriut,lidhur me vendimet e marrëdhënieve trepalëshe Turqi, Suedi e Finlandë, të cilat e bënë vendin më të bashkuar.

'Vendimet e sotme historike të samitit të NATO në Madrid, e bënë Aleancën tonë më të bashkuar, më të vendosur, dhe të gatshme për t’iu kundërpërgjigjur rreziqeve më të mëdha e të drejtpërdrejta që na kanosen!

Vendeve mike, Suedisë e Finlandës, u urojmë mirëseardhjen në Aleancën që mbron sovranitetin, lirinë dhe demokracinë nga çdokush që synon t’i minojë ato.

Ne jemi NATO! Sëbashku qëndrojmë më të fortë! #WeAreNATO'- shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Sot dita e tretë e samitit të NATO-s, Stoltenberg: Diskutuam se si mund të nxirret gruri nga Ukraina! Johnson: Fatkeqësi për botën nëse Putini fiton luftën


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar