Samiti i radhës për 'Open Balkan' në Tiranë në fund të dhjetorit, Berisha paralajmëron Vuçiç: Mos guxo të vish, rrugët do i kesh plotë me shqiptarë kundër teje

 

Teksa në fund të dhjetorit prite të mbahet në Tiranë samiti i radhës për nismën 'Open Balkan', Sali Berisha paralajmëroi sot Vuçic që të mos guxojë të vijë në kryeqytetin shqiptar. Nga 'Air Albania', Berisha u shpreh se 'Open Balkan' po krijon hegjemoninë serbe dhe se Vuçiç do t'i ketë rrugët plot me shqiptarë kundër tij, në rast se 'guxon' të shkelë në Tiranë për këtë nismë.

“Ballkani i Hapur i konkretizuar me aleancës Beograd-Shkup-Tiranë po krijon hegjemoninë serbe. Ka influencë ruse, është Ballkani i interesave anti-evropiane, synon të zëvendësoj Procesin e Berlinit me Procesin e Putinit. Paralajmëroj Gëlbesin e Millosheviçit ose Millosheviçin e ri se për Ballkanin e Hapur mos mendo të vish ndonjëherë në Tiranë, sheshet dhe rrugës do ti kesh plot kundër teje”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Kuvendi i Berishës si miting, miraton Statutin e ri të PD! Delegatët votojnë me ngritje dore, si u numërua vullneti i 4934 personave?! Basha shkarkohet me 4446 vota, vetëm 36 kundër


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kronikë: Ardhja e Babos dhe merzia e një dite me gropa

Kronikë: Ardhja e Babos dhe merzia e një dite me gropa