Sarandë, 27 vjeçarit i gjejnë në shtëpi 2 kuti të mbushura me kapsolla elektrike detonatore

Sarande- Një 27 vjeçar është arrestuar në Sarandë pasi në banesën e tij u gjetën kapsolla elektrike detonatore. Ata ishin fshehur në dy kuti cilindrike të mbushura të mbyllura hermetikisht.

Policia kishte pasur informacion të siguruar në rrugë operative se i riu, i identifikuar me inicialet D.Zh, banues në Sarandë, kishte lëndë shpërthyese në banesë dhe kryen arrestimin në flagrancë të tij.

Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në banesën e 27-vjeçarit, ku gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale dy kuti cilindrike të mbushura në brendësi me kapsolla elektrike detonatore, të mbyllura hermetikisht, dhe doza me kanabis, informoi policia e cila publikoi dhe video të opreacionit. 

Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të veprimtarive kriminale të këtij shtetasi.

S.G/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

16 ndeshjet e Sylvinho në pankinën kuq e zi, nga debutimi me humbje tek kualifikimi historik dhe pika e marrë në Euro 2024

16 ndeshjet e Sylvinho në pankinën kuq e zi, nga debutimi me humbje tek kualifikimi historik dhe pika e marrë në Euro 2024