Sarandë/ Arrestohen 2 të rinj nga Tirana, kultivonin kanabis në një pyll

Foto ilustruese

SARANDË-Arrestohen 2 presona nga kryeqyteti pasi po bënin gati 50 kubikë me cannabis sativa për të mbjellë në një zonë të pyllëzuar në Sarandë.

Droga u zbulua në afërsi të grykëderdhjes së Butrintit, në një terren të pyllëzuar ku ishte ngritur një kasolle dhe kishte goma automjetesh të sistemuara për kultivim. Në prangat e policisë ranë Orjan Zekaj, 21-vjeç dhe Mirdash Lila, 26-vjeç të cilët janë të dy nga Tirana.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Pesë kafshët që e ndryshuan përgjithmonë njerëzimin