Sarandë/ Iu gjetën arsenal armësh në banesë, në pranga një 37-vjeçar, në kërkim i ati (VIDEO)

SARANDË - Një 37-vjeçar u shpall në kërkim pasi policia gjeti në banesën e tij në fshatin Dhrovjan në Finiq një arsenal armësh.

Policia shpalli në kërkim dhe të atin e tij, Jani Trëndafili. Gjatë kontrollit në banesën e tij, policia gjeti dhe sekuestroi 10 armë zjarri dhe municion luftarak.

Më konkretisht, babë e bir në banesë kishin fshehur 1 mitraloz të lehtë, 2 kallashnikovë, 3 armë zjarri pushkë dhe 4 armë gjahu, 1 granat-hedhës dhe 220 fishekë luftarakë.

Në pranga u vendos 37-vjeçari Mihal Trëndafili dhe u shpall në kërkim i ati.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Vendimi i Kryesisë së PD-së, zgjedhjet për kreun e ri më 29 korrik! Afatet e vendosura, 3 ditë fushatë për kryetar

Vendimi i Kryesisë së PD-së, zgjedhjet për kreun e ri më 29 korrik! Afatet e vendosura, 3 ditë fushatë për kryetar