Sarandë, qarkullonte me doza kanabisi dhe thikë në makinë, arrestohet në flagrancë polaku 46-vjeçar

SARANDË - Një shtetas polak është arrestuar në flagrancë nga policia, pasi u kap me doza kanabisi me vete dhe me tihkë në automjet. Në lagjen nr.2 të Sarandës, shërbimet e policisë ndaluan automjetin me të cilën qarkullonte shtetasi polak A.S.

Gjatë kontrollit në makinëm në kuadër të megaoperacionit 'Tempulli 2', iu gjetën një sasi e dyshuar lënde narkotike kanabis sativa, gati për shitje, si dhe një mjet prerës thikë.

'Si rezultat i kontrolleve në të gjithë territorin e qarkut dhe punës së inteligjencës policore, në kuadër të megaoperacionit “Tempulli 2”, shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë kanë konstatuar dhe goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale të shitjes në doza, të lëndëve narkotike, rast për të cilin u vu në pranga shtetasi polak A. S., 46 vjeç. 

Në lagjen nr.2, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin me të cilin qarkullonte 46-vjeçari dhe gjatë kontrollit në automjet, kanë gjetur doza të lëndës së dyshuar narkotike cannabis sativa gati për shitje dhe një mjet prerës (thikë). Më pas, gjatë kontrollit në banesën e tij, është gjetur dhe një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis.' thuhet në njoftimin e policisë.       

Më tej, shërbimet bënë kontroll edhe në banesën e tij ku u gjet një tjetër sasi e dyshuar kanabisi. Lënda narkotike dhe thika u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Ndërsa materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë.

Xh.K/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Aksident në Elbasan, dy të plagosur

Aksident në Elbasan, dy të plagosur