Sauk/ Shpërthen bombula e gazit në një banesë, plagosen gjyshja, djali dhe nipi (EMRAT)

Sauk/ Shpërthen bombula e gazit në një banesë, plagosen gjyshja, djali dhe nipi (EMRAT)

Foto ilustruese

TIRANË – Një bombul gazi ka shpërthyer ditën e sotme në një banesë në Sauk, duke shkaktuar plagosjen e 3 familjarëve.

Si pasojë e shpërthimit dhe flakëve kanë mbetur të lënduar pronari i banesës, 46-vjeçari Agim Daxha, djali i tij 19-vjeçar i identifikuar si Bjorgo Daxha dhe gjyshja 70-vjeçare e identifikuar si Lutfie Daxha.

3 të plagosurit janë në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa Report tv mëson se e moshuara ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndryshe nga dy të tjerët, gjendja e të cilëve paraqitet e qëndrueshme;.

“Më datë 28.04.2024, në Sauk, në banesën e shtetasit A. D., dyshohet se ka plasur bombula e gazit dhe ka rënë zjarr.

Si pasojë janë dëmtuar shtetasit  A. D., 46 vjeç,  B. D., 19 vjeç, dhe L. D., 70 vjeçe, të cilët ndodhen në spital në kujdesin e mjekëve”,-njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët