Sekreti i grave indiane...pse duhet të flini me flokët e kapura gërsheta

Sekreti i grave indiane...pse duhet të flini me flokët e kapura gërsheta

Foto ilustruese

Gratë indiane kanë flokë të gjatë, me shkëlqim dhe jashtëzakonisht të bukur, dhe kujdesi për to është thellësisht i ngulitur në kulturën e tyre. Ka shumë sekrete bukurie që nënat dhe gjyshet indiane i kanë përcjellë brezave, dhe njëra prej tyre është t'i gërshetoni flokët çdo natë para se të shkoni në shtrat.

Në kulturën indiane besohet se kur femrat flenë me flokë të lëshuara, ato janë më të ekspozuara ndaj energjive negative. Në realitet, sipas tyre, t'i bësh flokët gërsheta para gjumit mund t'ju ndihmojë që flokët të duken më të shndritshëm dhe voluminoz, madje edhe të parandalojnë dëmtimet.

Ndihmon për të parandaluar dëmtimin e majave

Flokët tuaj do të duken më të shkëlqyeshëm

E bën më të lehtë të krihni flokët

Mund të ndihmojë që flokët tuaj të rriten më shpejt

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sulmi në Banjskë, Kurti: Zotimi i njëanshëm i Thaçit s’e lejon FSK-në në veri, por kufiri duhet të ruhet

Sulmi në Banjskë, Kurti: Zotimi i njëanshëm i Thaçit s’e lejon FSK-në në veri, por kufiri duhet të ruhet