Senati amerikan miraton protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Senati amerikan ka miratuar para pak minutash Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO.

Sipas rezultateve të publikuara para pak minutash, 84 senatorë kanë votua “për”, vetëm dy senatorë, respektivisht, një nga Juta dhe një nga Kentucky votuan kundër, ndërsa 14 senatorë nuk votuan.

Vijon…

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasjet në Krujë dhe Kurbin, PD: Qeveria ka dështuar me vendosjen e rendit dhe sigurisë