Separatistët pro-rus: Ata që nuk dorëzohen në Mariupol do të eliminohen

Separatistët pro-rus: Ata që nuk dorëzohen në Mariupol do të eliminohen

"Luftëtarët ukrainas që do të mbesin në Mariupol dhe do të refuzojnë të dorëzohen do të eliminohen", ky ishte paralajmërimi që bëri sot lideri separatist pro-rus i Donetskut, Denis Pushilin.

"Ata ushtarakë të rregullt, si marinsat që keni parë, janë dorëzuar. Ndërsa nacionalistët me sa duket nuk kanë ndërmend të dorëzohen, prandaj duhet të eliminohen", tha Pushilini.

Së fundmi Moska ka thënë se mbi një mijë marinsa ukrainas janë dorëzuar në Mariupol, por Kievi e ka mohuar këtë lajm.


Lajmi kryesor:

Rusia: Mariupol u pastrua nga trupat e Kievit, rrëzuam një avion me armë që vinte nga perëndimi! Zelensky: Nëse vriten ushtarët, negociatat marrin fund! Moska shpall ‘non grata’ Johnson


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Harta e re gjyqësore, shqetësime për kostot dhe vonesat në drejtësi

Harta e re gjyqësore, shqetësime për kostot dhe vonesat në drejtësi