Sequi: Nderim kontributit për paqen

Sequi: Nderim kontributit për paqen
TIRANË – Ambasadori i Komisionit Europian në Tiranë, Ettore Sequi ka shprehur ngushëllimet për komandon Feti Vogli, të vrarë dje në Kandahar.
Sequi vlerësoi rolin dhe kontributin e forcave shqiptare për vendosjen e paqes në Afganistan. Deklarata e ambasadorit të BE u bë sot gjatë një konference për shoqërinë elektronike.

Më pas ai ka folur me pas për kontributin e BE dhe donacionet për zhvillimin e ekonomisë. Ai ka theksuar se zhvillimi elektronik sjellë efiçensë për administratën dhe shërbimet.

(aq/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Përfitojnë 5 mijë lekë bonus për muajin prill, pensionistët: Të jepet çdo muaj! Marrim shumë pak pension, nuk na del

Përfitojnë 5 mijë lekë bonus për muajin prill, pensionistët: Të jepet çdo muaj! Marrim shumë pak pension, nuk na del