Serie A/ Shumë zhurmë për asgjë, Juventus 0-0 Napoli! Ylber Ramadani asiston, Malinovsky pëson dëmtim 'horror'

Dusan Vlahovic dhe Ylber Ramadani

Serie A e futbollit në Itali vijon këtë të shtunë me raundin e pestë. Me fillim nga ora 15:00 Venezia fitoi 2-0 në shtëpi kundër Genoas. Superndeshja e ditës u zhvillua në Torino, ku Juventusi dhe Napoli barazuan 0-0.

Në "Pier Luigi Penzo", Venezia fitoi 2-0 kundër Genoas. Busio dhe Pohjanpalo në pjesën e dytë ishin vendimtarë për vendasit që siguruan tri pikë në objektivin për të qëndruar në Serie A. Për t'u veçuar minuta e 50-të e ndeshjes, aty ku lojtari mik Malinovsky pësoi një dëmtim "horror". Në përpjekje për të larguar topin, Malinovksy bllokoi këmbën e djathtë që u përplas në fushë, duke bërë që dhimbjet të ishin të tmerrshme dhe kyçi i këmbës të rrotullohej në anën tjetër. Menjëherë barrela në fushë, ndërsa lojtari u zëvendësua dhe u dërgua në spital.

Juventusi dhe Napoli barazuan 0-0. Ndeshja e raundit të pestë në Serie A sheh vendasit që të koleksionojnë barazimin e tretë 0-0 këtë sezon, ndërsa dy ndeshje të tjera i kanë fituar. Përballja në "Allianz Stadium" ishte me ritëm, raste dhe e fortë nga ana taktike. Goli i shumëpritur mungoi, ndërsa dy rivalët ndanë nga një pikë.

Në "Via del Mare" Leçe mori një barazim dramatik 2-2 ndaj Parmës. Në golin e parë të Dorgu gjatë pjesës së parë, Ylber Ramadani asistoi në mënyrë brilante. Mesfushoi i Kombëtares doli nga fusha në minutën e 75-të, me miqtë që shënuan dy golat e barazimit në shtesë (90+3, 90+5).

VIDEO/ Tre barazime 'të thata', Juventus 0-0 Napoli! 'Zonja' ngec sërish

Juventusi dhe  Napoli barazuan 0-0. Ndeshja e raundit të pestë në Serie A sheh vendasit që të koleksionojnë barazimin e tretë 0-0 këtë sezon, ndërsa dy ndeshje të tjera i kanë fituar. Përballja në "Allianz Stadium" ishte me ritëm, raste dhe e fortë nga ana taktike. Goli i shumëpritur mungoi, ndërsa dy rivalët ndanë nga një pikë.

Ora 17:26
VIDEO/ Dëmtimi 'horror' i Malinovskyt, futbollisti i Serie A del nga fusha mes ulërimave

Genoa humbi 0-2 në udhëtim kundër Venezias në Serie A. Veç disfatës, skuadra nga Liguria pa sesi futbollisti Ruslan Malinovsky pësoi një lëndim të tmerrshëm duke dalë nga fusha me barelë dhe ulërima.

Në përpjekje për të larguar topin, Malinovksy bllokoi këmbën e djathtë që u përplas në fushë, duke bërë që dhimbjet të ishin të tmerrshme dhe kyçi i këmbës të rrotullohej në anën tjetër. Menjëherë barrela në fushë, ndërsa lojtari u zëvendësua dhe u dërgua në spital.

Ervin Salianji dënohet me 1 vit burg për kallëzim të rremë, si e vlerësoni?

×

Ngacmime dhe ironi në ‘Frontline’, Hoxha: Jeni ‘të kapur’ nga Kastrati! Dhuli: Protestën e bëjmë ne të pakapurit! Muça: Vërini 'flakën' Apelit! Nurja: Protestë dhe në Parlament