Korça dhe Kruja mbulohen nga dëbora në pranverë! S’ka probleme në akset nacionale dhe turistike

Kanë kaluar 2 ditë nga festimet për Ditën e Verës, ndërsa në qarkun e Korçës ka pasur reshje dëbore gjatë natës. Edhe Malësia e Krujës është mbuluar nga petku i dëborës.

Në Korçë, temperaturat kanë mbërritur në vlerat -2 gradë deri në +1 gradë.

Në rrugën e Dardhës, trashësia ka mbërritur nga 5-10 cm ndërsa në segmentin rrugor Qafa e Qarrit, aksi Korcë-Ersekë, reshjet kanë arritur nga 3-7 cm.

Në akset rrugore nacionale dhe turistike, nuk ka probleme dimërore në rrugë. Moti është i vrenjtur me parashikime për reshje shiu.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 08:32
VIDEO/Ulen temperaturat, edhe Malësia e Krujës mbulohet nga petku i dëborës

 

Ulja e ndjeshme e temperaturës në rrethin e Krujës gjatë 24 orëve të fundit ka bërë që gjatë natës Malësia e Krujës të mbulohet nga petku i dëborës. Deri në këto momente nuk raportohen probleme apo bllokime rrugësh.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi