Sezoni historik, Thiago Motta e mbyll me Bolognan! Pritet zyrtarizimi te Juventusi

Sezoni historik, Thiago Motta e mbyll me Bolognan! Pritet zyrtarizimi te Juventusi

Trajneri Thiago Motta

Thiago Motta nuk do jetë sezonin e ardhshëm trajner i Bolonjas. Klubi ka njoftuar këtë të enjte se trajneri i ka njoftuar se nuk do rinovojë, duke konfirmuar atë që flitej prej ditësh. Pas dy vitesh italo-braziliani do largohet duke e kulifikuar klubin për herë të parë pas 59 vitesh në Champions League.

Tani pritet të jetë çështje ditësh zyrtarizimi i Thiago Mottas te Juventusi. Palët kanë arritur prej kohësh një marrëveshje 3-vjeçare, ndërsa në vijim do përcaktohen edhe objektivat e merkatos.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi ndaj Trump, agjentët e kishin pikasur atentatorin jashtë tubimit

Sulmi ndaj Trump, agjentët e kishin pikasur atentatorin jashtë tubimit