Sfida e parë për Ligën e Kombëve, del formacioni zyrtar! Ja si luan Shqipëria kundër Islandës

Sfida e parë për Ligën e Kombëve, del formacioni zyrtar! Ja si luan Shqipëria kundër Islandës

1654537179_thumbsbc23f211469e9acffef107ac7514b8d0a0.jpg

Tekniku Edi Reja ka zgjedhur përfundimisht formacionin që do të hedhë në fushë nga minuta e parë. Në portë do të jetë kapiteni Etrit Berisha dhe para tij treshja e konsoliduar e mbrojtjes Ardian Ismajli- Marash Kumbulla- Berat Gjimshiti.

Në krahët e mbrojtjes do të luajnë Elseid Hysaj nga e majta dhe Ivan Balliu në të djathtë, me këtë të fundit që ka rritur ndjeshëm nivelin në sezonin e sapo-mbyllur dhe ka fituar një vend në formacionin e më të mirëve. Klaus Gjasula do të jetë në qendër të smefushës dhe do të mbështetet nga Amir Abrashi i rikthyer nga dëmtimi dhe Endri Çekiçi më i avancuar, ndërsa Kristjan Asllani do ta nisë nga stoli, për t’u përdorur në pjesën e dytë. Cikalleshit dhe Taulant Seferi do të jenë në sulm me Bekim Balajn dhe Giacomo Vrionin që do ta nisin nga pankina.


Lajmi kryesor:

Kombëtarja e nis me barazim në Ligën e Kombeve, goli i Seferit nuk mjafton! Pika e parë në Islandë për kuqezinjtë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg