SHBA/ Autobusi me studentë bie në humnerë, 1 viktimë dhe 40 të plagosur

SHBA/ Autobusi me studentë bie në humnerë, 1 viktimë dhe 40 të plagosur

Pamje nga vendngjarja

Të paktën një person humbi jetën dhe 40 të tjerë u plagosën në një aksident në të cilin autobusi që ata po udhëtonin ra në humnerë në New York, thanë autoritetet.

Tre nga studentët u plagosën rëndë, tha Daniel Minerva, nënkryetar i operacioneve dhe COO i Empress EMS, i cili ishte i përfshirë në përgjigje.

Autobusi po transportonte studentë nga shkolla e mesme Farmingdale në Long Island dhe ishte nisur për në një ngjarje muzikore për kampin e grupit, konfirmoi për CNN një zëdhënës i shkollës së mesme.

Në vendngjarje kanë mbërritur ekipet e emergjencës dhe një helikopter me ndihma mjekësore.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Vrasja në Laknas të Tiranës, ja çfarë thotë policia

Vrasja në Laknas të Tiranës, ja çfarë thotë policia