SHBA/ Avion i vogël përplaset në linjat e tensionit të lartë, mijëra njerëz mbesin pa energji elektrike

SHBA/ Avion i vogël përplaset në linjat e tensionit të lartë, mijëra njerëz mbesin pa energji elektrike

SHBA/ Foto nga vendngjarja

SHBA- Mijëra njerëz kanë mbetur pa energji elektrike në shtetin amerikan Maryland pasi një avion i vogël është përplasur në linjat elektrike të tensionit të lartë.

Pete Piringer, një oficer i Shërbimit të Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të Qarkut Montgomery, tha se avioni i vogël mbeti i varur në lartësi prej 30 metrash pasi u përplas në një linjë të tensionit të lartë në qytetin Gaithersburg.

Piringer deklaroi se tre persona në avion janë kontaktuar dhe gjendja e tyre është e mirë.

Si pasojë e përplasjes, ka pasur një ndërprerje të madhe të energjisë elektrike në rajon. Piringer tha se rreth 88 mijë njerëz kanë mbetur pa energji elektrike. Ai raportoi se janë mbyllur edhe rrugët pranë zonës ku ndodhi aksidenti.

Avioni përplaset me shtyllën e tensionit të lartë

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Rostov, dy roje burgu merren peng nga të burgosurit e ISIS

Rostov, dy roje burgu merren peng nga të burgosurit e ISIS