SHBA, finalistët e parë të Botërorit 2014

Rezultatet e ndeshjeve gjysemfinale te Kupes se botes 2014 ne basketboll per meshkuj jane:
E enjte (ne Barcelone) :
SHBA  -  Lituani 96 - 68
E premte (ne Madrid) :
(22.00) France - Serbi
Amerikanet do te diskutojne finalen e tete ne nje Boteror. Ata jane shpallur fitues kater here (1954, 1986, 1994, 2010).
Basketbollistet amerikane kane zene vendin e 2-te ne 1959 dhe te 3-tin ne 1990 dhe 1998.
SHBA do te ndeshet ne finale te dielen me Francen ose Serbine. 
 
 

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)