SHBA/ Nuk e kishim dëgjuar më parë, vend i pazakontë ku një burrë tentoi të fshihte armën në avion

SHBA/ Nuk e kishim dëgjuar më parë, vend i pazakontë ku një burrë tentoi të fshihte armën në avion

Kemi dëgjuar raste nga më të ndryshmet, se si janë fshehur armët në aeroport, por të sigurt se një rast të tillë nuk e kishit dëgjuar. Një burrë nga Rhode Island është arrestuar  pasi kishte fshehur armën brenda dy kavanozave me gjalpë kikiriku në bagazhin e tij.

"Pjesët e armës ishin fshehur me mjeshtëri në dy kavanoza me gjalpë kikiriku. Oficerët tanë janë të mirë në punët e tyre dhe janë të përqendruar në misionin që kanë veçanërisht gjatë periudhës së udhëtimit të ngarkuar nga pushimet”, tha punonjësi i aeroportit.

Udhëtarët që planifikojnë të marrin armë zjarri në një avion duhet të kenë lejen e nevojshme, t’i deklarojnë dhe t'i paketojnë sipas udhëzimeve të TSA. Dënimi  mund të jetë deri në15,000 dollarë.

B.K./S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur