SHBA/ Sulmi i dytë me armë brenda pak ditësh! Shtatë viktima në Kaliforni! Vetëdorëzohet autori i dyshuar

SHBA/ Sulmi i dytë me armë brenda pak ditësh! Shtatë viktima në Kaliforni! Vetëdorëzohet autori i dyshuar

SHBA/ Arrestimi i autorit të dyshuar të sulmit

SHBA-  Një person i armatosur vrau shtatë persona përpara se të arrestohej në Kaliforni të hënën, vetëm dy ditë pasi të shtënat morën 11 jetë në një sallë vallëzimi popullor.

Sulmuesi u identifikua si 67-vjeçari Zhao Chunli, një banor lokal. Autori i dyshuar u dorëzuar në polici rreth dy orë pas sulmit.

Katër viktimat e para u zbuluan në një fermë kërpudhash rreth orës 14:22 me orën lokale (00:22 GMT), ndërsa tre të tjerat u gjetën më vonë në një biznes të kamionëve pranë vendit ku u krye sulmi i parë. Hetuesit nuk kanë dhënë ende një motiv për këtë sulm.

67-vjeçarit iu gjet një pistoletë gjysmë automatike që mund të jetë përdorur në sulm dhe aktualisht është duke "bashkëpunuar" me policinë, shtoi ajo.

Të paktën 11 persona u vranë si pasojë e të shtënave me armë të regjistruara në Monterey Park, një qytet në shtetin  e Kaliforninë në SHBA, në një sallë vallëzimi të vallëzimit vonë të shtunën. Sulmet e fundit ndodhën në dy vende të veçanta në qytetin bregdetar të Gjirit të Half Moon, rreth 30 milje (50 km) në jug të San Franciskos.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Vllaznia mund Kukësin dhe parakalon Partizanin, gola spektakolarë në 'Loro Boriçi'

VIDEO/ Vllaznia mund Kukësin dhe parakalon Partizanin, gola spektakolarë në 'Loro Boriçi'