SHBA, sulmohet shtëpia e Nancy Pelosit, plagoset bashkëshorti! Në pranga agresori

SHBA, sulmohet shtëpia e Nancy Pelosit, plagoset bashkëshorti! Në pranga agresori

Paul Pelosi

Shtëpia e udhëheqëses së Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Nancy Pelosi është sulmuar mëngjesin e së premtes. Për pasojë ka mbetur i plagosur bashkëshorti i saj, Paul Pelosi.

Sipas mediave amerikane 82-vjeçari është jashtë rrezikut për jetën.

Drew Hammill, një zëdhënës i Nancy Pelosi, tha se sulmuesi është në paraburgim dhe po hetohen motivet e ngjarjes së rëndë.

Nancy Pelosi nuk ishte në shtëpinë e saj në San Franciskos kur ndodhi incidenti i rëndë.

“Kryetarja dhe familja e saj u janë shumë mirënjohës mjekëve për reagimin e tyre me profesionalizëm dhe kërkojnë privatësi në këtë moment”, tha një zëdhënës i Pelosit.

Çifti janë të martuar që nga viti 1963.

Pelosi është një nga politikanet më të fuqishme në SHBA. Ajo u rizgjodh për një mandat të katërt si Kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve në vitin 2021, duke e bërë të dytën në radhë të presidencës pas Zëvendës Presidentes Kamala Harris.

A.M./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet saktë dhe shpejt

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet saktë dhe shpejt