SHBA-të festojnë sot Ditën e Pavarësisë, Lindita Nikolla: Shqipëria, mirënjohëse e atdheut frymëzues e kontribues të lirisë

SHBA-të festojnë sot Ditën e Pavarësisë, Lindita Nikolla: Shqipëria, mirënjohëse e atdheut frymëzues e kontribues të lirisë

Kryetarja e Parlamentit, Lindita Nikola

Edhe Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka uruar sot Ditën e Pavarësisë së SHBA-të.

Në një postim në Facebook, Nikolla i cilësoi Shtetet e Bashkuara si mbështetëse të kombeve që aspirojnë për liri, demokraci dhe paqe.

“Gjatë dy shekujve e gjysmë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës u rritën si fuqia më e madhe e ndryshimit, si atdheu frymëzues dhe kontribues i lirisë, si udhëheqësja e valëve të demokratizmit, si garancia e paqes, sigurisë dhe mbështetës të kombeve që aspirojnë për liri, drejtësi, demokraci e paqe”, u shpreh Nikolla.

Lindita Nikolla shprehu mirënjohjen për mbështetjen që SHBA-të i kanë dhënë Shqipërisë.

“Kombi shqiptar i është mirënjohës Shteteve të Bashkuara për mbështetjen e fuqishme gjatë udhëkryqeve të historisë sonë kombëtare, për partneritetin strategjik në botën e sotme, në shërbim të zhvillimit, paqes e sigurisë”, shkroi kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.


Lajmi kryesor:

SHBA-të festojnë sot 246 vjetorin e Pavarësisë! Urojnë krerët e shtetit dhe politikës shqiptare: Miqësia mes 2 vendeve, unike


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi