Krim në një familje në Kosovë/ Djali vret me thikë babain, vëllai binjak e godet për vdekje

Krim në një familje në Kosovë/ Djali vret me thikë babain, vëllai binjak e godet për vdekje

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në veri të Mitrovicës, Kosovë, ku mbetën të vdekur 2 persona të një familjeje. Djali ka sulmuar me thikë babain e tij duke e plagosur rëndë. Në ndihmë të babait ka shkuar djali tjetër i familjes duke vrarë vëllain binjak.

Ndërsa babai nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të rënda dhe ndërroi jetë në spital. Ngjarja ndodhi për shkak të një mosmarrëveshje në familje. Vëllezërit binjakë janë identifikuar si U. Bigoviq. dhe M. Bigoviq, të lindur më 1993. Babai i tyre që mbeti fillimisht i plagosur dhe më pas ndërroi jetë është avokati Millan Bigoviq.

Në përditësim...

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Sot i vendosën eksploziv në garazhin e hotelit në Sarandë, historia përsëritet për drejtorin e FSDKSH- së! Një vit më parë tritol në tarracë