Sherri para finales së Conference League me tifozët holandezë, shqiptarin e qëlloi shoku me karrige në kokë (VIDEO)

 

Këto janë pamjet e sherrit të ndodhur një natë para ndeshjes Roma-Feyenoord, ku një shqiptar mbeti i lënduar dhe përfundoi në spital pas përplasjes me tifozët holandezë. Një 45-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë në kokë dhe u dërgua në spital, brenda zonës së tifozëve ku ndodhej grupi i ultras holandez. I plagosuri ndodhet në spital por nuk rrezikon jetën.

Fillimisht i raportua se shqiptari u godit nga tifozët holandezë, por pronari i lokalit 'Europa Caffe' ku ka ndodhur ngjarja, ka treguar për median italiane ‘La Repubblica’ që 45-vjeçari është goditur gabimisht me karrige nga miku i tij.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ U përfshinë në sherrin ku mbeti i plagosur një shqiptar, burg 15 ditë për 2 tifozë holandezë! Pritet ekspertiza për dëmtimet e të lënduarit, vendos fatin e të rinjve të huaj


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'