‘Do të vras!’, xhaxhai kërcënon nipin në Kavajë pas sherrit për pronën! Arrestohet 57-vjeçari, i gjenden armë në banesë

Një 57-vjeçar nga Kavaja është arrestuar nga policia pas kallëzimit nga nipi i tij se e kishte kërcënuar se do ta vrasë.

Ismali Sopi, banues në Kavajë ka kanosur me jetë nipin e tij A.S 30-vjeç, për motive pronësie.

Gjatë kontrollit të banesës së 57-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatik, dy krehra dhe municion luftarak. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Milan Skriniar ia bën të qartë Interit: Po, kam firmosur me PSG-në

Milan Skriniar ia bën të qartë Interit: Po, kam firmosur me PSG-në