Shfrytëzim inertesh në shtratin e lumit Vjosë, IKMT vijon aksionet! Sekuestron një eskavator dhe një kamion në Fier

Shfrytëzim inertesh në shtratin e lumit Vjosë, IKMT vijon aksionet! Sekuestron një eskavator dhe një kamion në Fier

Mjet i sekuestruar nga IKMT

Mbrëmjen e djeshme në fshatin Poçem të Fierit Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka sekuestruar disa automjete, një eskavatyor dhe një kamion, që po kryenin ndërhyrje në lumin Vjosë me qëllim shfrytëzimin e inerteve të këtij lumi.

E pranishme për sekuestrimin ishte edhe policia e cila mbërriti në vendngjarje pas marrjes së informacionit se disa fadroma po kryenin ndërhyrje me qëllim shfrytëzimin e inerteve në shtratin e lumenjve.

Aksione të tilla nga IKMT në këtë zonë ka pasur edhe pak ditë më parë në Milot, ndërkohë që edhe më herët një tjetër aksion u zhvillua pranë urës së Drashovicës si dhe një javë më parë po në Milot si pasojë e të cilave janë sekuestruar dy automjete tip ‘fadrome’ që po kryenin ndërhyrje në grykëderdhje të lumit Mat.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it