Shfrytëzonin të paktën 20 vajza për prostitucion, përfundojnë pas hekurave shqiptarët në Itali

Foto ilustruese

Një grup i organizuar që akuzohen për shfrytëzim prostitucioni të të paktën 20 vajzave janë dënuar nga gjykatat italiane.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane këta persona drejtuan një grup të vërtetë kriminal.

Vëllezërit Eduart dhe Edmond Gjini, i konsideruar si drejtues i bandës dhe vëllai i tij do të vuajnë dënimin prej 4 vitesh burg. Ndërkohë që kushuriri i tij Petrit Gjini është dënuar me 5 vite e katër muaj, së bashku me një shtetese rumune Giorgianna Caprau.

Në krye ishte Edmond Gjini, për më shumë se një dekadë, në rajonin e Venetos në Itali.

Të përfshirë në aktivitetin kriminal ishte edhe një shtetase rumune, Dragan Simona Mirabela, e dashura e një vëllait tjetër të familjes Gjini, Anton, dhe dy italianë, Riccardo Ruggitello dhe Daniele Mastrella.

K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Cilët janë shkaktarët kryesorë të aksidenteve rrugore?

Komento

Komente

 • Opozita: 25/11/2020 22:24

  Kur puna bohet me "konsensus 2 palësh,50%50 %,ku asht problemi këtu?!

  Përgjigju
 • Mirditor: 25/11/2020 11:21

  Sa i urrej kto që merren me prostitucion.

  Përgjigju
  • O plak: 25/11/2020 18:27

   Vemje jane. Plehra. Vetem njerez nuk quhen×

Lajmi i fundit

John

Basha mesazh urimi kreut të ri të CDU, Armin Laschet: Do bashkëpunojmë për integrimin e Shqipërisë në BE