Shifra të larta të COVID në Itali, Maqedoni të Veriut dhe në Gjermani për 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të të infektuarve dhe të vdekurve me COVID-19. Në shtetin fqinj në 24 orët e fundit janë regjistruar 13.633 raste të reja më koronavirus në 267.567 tamponë të kryer. Por numri i të infektuarve të rinj është më i ulët se një ditë më parë ku ishin 14.078 raste. Kurse jetët e humbura në 24 orët e fundit janë ulur. Janë regjistruar 472 persona, ndërkohë që një ditë më parë ishin 521 të vdekur.

Ndërsa në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 307 raste të reja me COVID. Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë shëruar 658 pacientë, ndërsa numri i viktimave mbetet ende i lartë, ndërsa 14 persona kanë ndërruar jetën në 24 orët e fundit.

Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur shifrën e 90 124 personave, ndërsa kanë ndërruar jetë 2 768 të tjerë.

Edhe Gjermania ka numëruar më shumë se 50 000 vdekje që nga fillimi i pandemisë , sipas Institutit Robert Koch (RKI) për Parandalimin e Sëmundjeve. Autoritetet shëndetësore gjermane regjistruan 859 vdekje të reja në 24 orë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 50 642.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

  • PaEmer: 22/01/2021 21:10

    Ngjajshmeria COVID-Biden eshte qe te dy ekzistojn VETEM ne mainstream media!!! Te shikojm se c`do te na sjelle "PRANVERA"? Ju kam shkrau ne te kaluaren se jam punetor pikerisht i nje instituti (shteteror) te tille ne Bavari, (Gjermani) te gjitha jan propaganda!!! Ju mund te pyetni veten (globalistet, kabalistet, pedofilet,stanistet, fashistet,..etj.), valle nese punet jane mire per ata ne kllapa, pse atehere genjejn mainsteam media-t, te cilat te lartpermendurve ju takojn??? PS:PRANVERA, PRESIDENTI i 19-te i REPUBLIKES (1776)se RI-KRIJUAR, 34 quintrillion (pasuri) te uzurpuara ne Vatikan City, KIM`s MANNA WORLD HOLDING TRUST, ...etj. Si rrjedhe mashtrimi TE NDARE, megjithate jemi NJE FAMILJE!!! Gezuar 2021!!!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)