Shkëlzen Gashi “bombardon” me
dy gola në kampionatin zviceran

Shkëlzen Gashi “bombardon” me<br />dy gola në kampionatin zviceran
Shkëlzen Gashi është thjeshtë i jashtëzakonshëm. Kosovari me pasaportë shqiptare që luan me Baselin në Zvicër ka shënuar dopietë në fitoren përballë Aarau me rezultatin e thellë 3-0.

Padyshim që Gashi ka qenë lojtari kryesor i ekipit të Baselit dhe sipas të gjitha shanseve do të shpallet më i miri në formacionin e javës.

Golin e parë Gashi e realizoi në minutën e 17, kurse katër minuta para mbylljes së takimit, Gashi shënoi edhe golin e dytë personal duke kapur shifrën e 9 realizimeve këtë edicion.

Me këtë fitore Baseli ruajti kryesimin në elitën e futbollit zviceran, duke kryesuar me 35 pikë.