Jep dorëheqjen drejtoresha e Zyrës Vendore të Arsimit në Elbasan

Jep dorëheqjen drejtoresha e Zyrës Vendore të Arsimit në Elbasan

Anila Çota

Ministria e Arsimit ka dhënë dorëheqjen nga detyra drejtoreshën e Zyrës Vendore të Arsimit Publik në Elbasan, Anila Çota.  Shkarkimi i është komunikuar ditën e sotme Anila Çotës, ndërsa në vend të saj është emëruar Ermir Çela.

Çela më herët mbante postin drejtor i gjimnazit të Elbasanit “Kostandin Kristoforidhi”.

Një javë më parë u shkarkua nga detyra edhe drejtoresha e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi. Ky shkarkim erdhi pas protestave të shumta të maturantëve dhe kritikat të vazhdueshme që Qendra e Shërbimeve Arsimore është vendosur në lidhje me testet e Maturës Shtetërore.  

Gjithashtu pritet që vala e shkarkimeve të prek pjesës dërrmuese të drejtorëve të institucioneve arsimore me qëllim rritjen e performancës së punës e mbi të gjitha ofrimin e shërbimeve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Nashka: 13/11/2021 11:12

  Edhe drejtoresha e Vlores duhet hequr sepse po vendos drejtues pa kritere

  Përgjigju
 • Nemeni: 12/11/2021 16:39

  Jan kujtuar njëçik si von për Anilën por më mir Von SE Kurrë. Tani për Elbasanin I bie të heqin dhe drejtorin e pedagogjikes kllounin Arian Gani sepse të dy kanë shpërdoruar pushtetin për interesat e tyre duke I futur ankth mësuesve një ndër to dhe presori I ndjer I artit Spiro Panariti.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!