Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, në pranga edhe dy shqiptar

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës në Itali, në pranga edhe dy shqiptar

16 persona janë arrestuar në kuadër të një operacioni anti-drogë në Caserta të Italisë, ndërsa në mesin e të prangosurve janë edhe dy shqiptare, Alban Xhika dhe Armin Kurti.

9 prej këtyre personave do të qëndrojnë në masën e sigurisë arrest me burg, ndërsa 7 të tjerët do të jenë në ‘arrest shtëpie’ deri në përfundim të hetimeve.

Të gjithë këto persona, u prangosen me akuzën e shpërndarjes së lëndëve narkotike. Hetimi ka nisur në fillim të vitit 2019 dhe është shtrire në vazhdimësi në 2022 deri më tani në disa zona mes Napolit dhe Casertës.

Përgjimet nxorën në dritë të paktën 400 raste të trafikut të drogës. Sakaq gjatë hetimeve është sekuestruar sasi e konsiderueshme e lëndës narkotike, në vlerë totale rreth 10 mijë euro.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

‘Eh sikur të mos isha i lidhur...’ DJ PM nuk ndal batutat, tregon sa vajza e ndjekin profilin e tij në Instagram

‘Eh sikur të mos isha i lidhur...’ DJ PM nuk ndal batutat, tregon sa vajza e ndjekin profilin e tij në Instagram