Shkatërrohet grupi shqiptar i trafikut të marijuanës Shqipëri-Itali, 6 të arrestuar, mes tyre ‘koka’ e bandës  

7 muaj hetimet kanë bërë që polica italiane të shkatërrojë një grup të trafikut të marijuanës nga Shqipëria në drejtim të Italisë. Në pranga kanë rënë 6 persona, të gjithë shqiptarë, mes tyre edhe ‘koka’ e grupit, 42 vjeç. ‘Koka’ e grupit i kap në Aeroportin e Peugias “San Francesco di Assisi” dhe është dërguar pas hekurave.

Hetimet janë zhvilluar gjatë periudhës 2017-2018 nga karabinierët e Perugias, ku çoi në kapjen e 6 personave dhe sekuestrimin e 1400 kg marijuanë.

Arrestimi i tyre ndodhi gjatë operacionit të koduar 'San Mariano 2017',  ndërsa trafikantët shqiptarë përmes gomoneve merrni drogën nga Shqipëria dhe e sillni në Itali duke e vendosur në një bazë në Romë dhe më pas e shpërndanin atë të Italinë qendrore.

   

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

E rëndë në Pogradec/ 46-vjeçarja del nga spitali, sapo shkon në shtëpi ndërron jetë