Shkatërroi 8 grupe kriminale, dëshmia e Nuredin Dumanit: Ervis Martinaj më dha 100 mijë euro për eliminimin e Endrit Dokles, nuk e vrava se nuk doja

Shkatërroi 8 grupe kriminale, dëshmia e Nuredin Dumanit: Ervis Martinaj më dha 100 mijë euro për eliminimin e Endrit Dokles, nuk e vrava se nuk doja

Nuredin Dumani dhe Endrit Dokle

Dy të penduar të drejtësisë, Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxha nga qelia kanë shkatërruar 8 grupe kriminale.  Nga dosja hetimore janë zbuluar detaje të forta nga dëshmia e Nuredin Dumanit. Mësohet se ndër të tjera Dumani ka thënë se edhe pse është paguar nga Ervis Martinaj ai nuk donte të vriste Endrit Doklen. Shifra që është paguar nga Martinaj për vrasjen e Dokles është 100 mijë euro, ndërkohë që i ishte premtuar 500 mijë euro gjithsej.

Kujtojmë se Endrit Dokle është i dënuar për “Krijim i organizatës kriminale”, “Vrasja me paramendim”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, kryer në bashkëpunim, në kuadër të organizatës kriminale.


Lajmi kryesor:

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ Kush janë dy të penduarit e drejtësisë, Nuredin Dumani dhe ‘ushtari’ i tij Henrik Hoxhaj! Shkatërruan 8 grupet kriminale në Elbasan, Tiranë dhe Durrës


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Thatësira nxjerr në pah shkëmbin e madh te Liqeni Garda në Itali, niveli më i ulët i ujit në 15 vjet

Thatësira nxjerr në pah shkëmbin e madh te Liqeni Garda në Itali, niveli më i ulët i ujit në 15 vjet